Malaizijā atrod pasaulē senāko akmens cirvi
- Detaļas
- Publicēts 01 Februāris 2009
- Autors Atklajumi.lv
Buki Banuhā, Lengongā, Perakas štatā Malaizijā meteorīta krāterī atrasts 1,8 miljonus gadu sens akmens cirvis, kas, iespējams, liks zinātniekiem pārvērtēt līdzšinējās teorijas par cilvēka pirmsenču izplatīšanos pasaulē.
Avīze The Star citē Malaizijas universitātes Arheoloģisko pētījumu centra direktoru profesoru Dr. Mohtaru Saidinu: “Mēs atradām no kvarcīta darinātu akmens cirvi, kas bija ieslēgts meteorīta sprādziena ietekmē izveidotā suevītā – dažādu sakausētu minerālu konglamerātā. Daļu no suevīta gabala mēs nosūtījām datēšanai uz Japānas Ģeohronoloģijas laboratoriju Tokijā. Izrādījās, ka tas radies pirms 1,85 miljoniem gadu.”
Profesors Saidins uzskata, ka rupji apdarinātais kvarca cirvis liecina par agrīnu hominīdu Homo erectus klātbūtni Austrumāzijā. Senākais, līdz šim Āfrikā atrastais akmens cirvis attiecināts uz 1,6 miljonu gadu senu pagātni. Arheologu komanda atraduma vietā pagaidām nav uzgājusi nekādas cilvēku paliekas. “Tuvākajā laikā mēs veiksim detalizētu vietas izpēti un uzmērīšanu,” norādīja Saidins, izsakot cerības, ka meteorīta krišanas vietā tomēr izdosies atrast skeleta paliekas vai ko citu, kas liecinātu par nešaubāmu cilvēku priekšteču klātbūtni.
Avots:
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...