Astronautika
Ceļojums uz Sauli – kas pasargās NASA Pārkera Saules izpētes zondi no izkušanas?
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 26 Jūlijs 2018 00:00
- Autors Agnese Reķe
Šovasar NASA plāno uzsākt Pārkera Saules izpētes zondes misiju. Paredzēts, ka misijas laikā zonde pietuvosies Saulei tuvāk, nekā tas paveikts jebkurā citā misijā – ja attālums starp Zemi un Sauli būtu 1 metrs, zonde Saulei pietuvotos aptuveni 10 cm attālumā. Kā zonde tiks pasargāta no milzīgā karstuma? Skaidro NASA zinātnieki.
Panākta vienošanās par satelīta Venta-1 palaišanu orbītā
- Detaļas
- Publicēts Piektdiena, 11 Decembris 2015 00:00
- Autors Agnese Reķe
Beidzot ir panākta vienošanās ar Brēmenes pilsētas Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta Venta-1 palaišanu orbītā.
Pirmā nolaišanās uz komētas – 'Rosseta/Philae' misijas apskats un nākotnes prognozes
- Detaļas
- Publicēts Piektdiena, 21 Novembris 2014 00:00
- Autors Agnese Reķe
2014.gada 13.novembris iegājis astronomijas vēsturē kā kosmosa izpētē īpaši nozīmīga diena – šai dienā notika pirmā kosmiskās zondes nolaišanās uz komētas zinātnes vēsturē. Presē notikums jau izpelnījies salīdzinājumu ar pirmo cilvēku ceļošanu kosmosā, pirmo nolaišanos uz Mēness un citiem nozīmīgiem kosmosa izpētes notikumiem.
Pirms 55 gadiem cilvēku palaists kosmiskais aparāts pirmo reizi aplido apkārt Saulei
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 02 Janvāris 2014 00:00
- Autors Atklajumi.lv
1959.g. 2. janvārī, Mēness izpētes programmas ietvaros, PSRS no Baikonūras kosmodroma palaida kosmosā "Luna-1" - pirmo kosmisko aparātu, kas palidoja garām mūsu planētas pavadonim un ieņēma heliocentrisku orbītu.
Astronautiem tālajās misijās draud miega problēmas un starojuma izraisīta smadzeņu degradācija
- Detaļas
- Publicēts Pirmdiena, 14 Janvāris 2013 00:00
- Autors Aliens.lv
Lai NASA varētu īstenot savus plānus pēc 10-20 gadiem nosūtīt cilvēkus tālākās kosmiskās ekspedīcijās, nepieciešams atrisināt virkni drošības jautājumu. Viena galvenajām problēmām ir aizsardzība pret kosmisko starojumu - līdzās jau iepriekš zināmajiem radiācijas apdraudējumiem kosmosa ceļotājiem, atbilstoši jauna pētījuma rezultātiem, jārēķinās arī ar paātrinātas Alcheimera slimības attīstības risku. Ne mazāk nopietni izrādās var būt miega un nomodas cikla traucējumi. Par tiem vēstī par Mars-500 projektā iegūtajiem rezultātiem janvāra sākumā publicēts raksts.
Atbildot Sputņik-1 panākumiem, ASV plānoja uzspridzināt atombumbu uz Mēness
- Detaļas
- Publicēts Sestdiena, 01 Decembris 2012 00:00
- Autors Atklajumi.lv
Lielvalstis un ar tām cieši saistītās korporācijas savu mērķu panākšanai bieži rīkojas tā, kā to dara komiksu un multfilmu ļaunie varoņi, kuriem tā sacīt "viens pīpis" par viņu darbības sekām, ietekmi uz Zemes biosfēru un cilvēci, nemaz jau nerunājot par atsevišķiem indivīdiem vai to grupām. Tāpēc nav nemaz tik pārsteidzoši uzzināt, ka ASV militāristi, satriekti par PSRS izrāvienu kosmosa "iekarošanā" plānoja dot atbildes triecienu, uzspridzinot uz Mēness atombumbu.
Pirmo reizi plašākai publikai demonstrēts Latvijas pirmais satelīts VENTA – 1
- Detaļas
- Publicēts Trešdiena, 31 Augusts 2011 00:00
- Autors Aliens.lv
Šodien, 31.augustā, Irbenē notika Latvijas pirmā satelīta Venta–1 prezentācijas pasākums, kura laikā klausītāji varēja klātienē aplūkot pavadoni Venta-1, gūt plašāku priekšstatu par tā izveides procesu, kā arī iegūt jaunāko informāciju par satelīta izstrādi.
Pirmais starpzvaigžņu ceļojums nenotiks ātrāk par 2200. gadu
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 20 Janvāris 2011 00:00
- Autors Aliens.lv
Kad mēs beidzot dosimies uz zvaigznēm? Kad startēs pirmais starpzvaigžņu kuģis? Šim jautājumam ir pievērsies arī bijušais NASA Dzinēju fizikas projekta vadītājs un Tau Zero dibinātājs Marks Millis.
Odu kāpuri izdzīvo atklātā kosmosā
- Detaļas
- Publicēts Trešdiena, 25 Februāris 2009 00:00
- Autors Aliens.lv
Ar ko jums asociējas ods? Visticamāk - nepatīkams un uzbāzīgs kaitēklis. Viens ods var izbojāt visu nakts miegu. Mazs, nepamanāms un apnicīgs sīcējs, kas to vien gaida kā nosūkt jums asinis, atstājot niezošas pumpas nākamajam rītam. Odi izrādās ir apbrīnojami izturīgas būtnes, kuru īpašības varētu noderēt kosmosa apgūšanas procesā.
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...