Daudzšūnu dzīvības rašanos atbīda par 200 miljoniem gadu senākā pagātnē
- Detaļas
- Publicēts 13 Maijs 2009
- Autors Atklajumi.lv
Pētnieku grupa no Kanādas un ASV pārcēlusi daudzšūnu dzīvības rašanos uz Zemes par 200 miljoniem gadu senākā pagātnē. Saskaņā ar viņu pētījuma rezultātiem, jau 850 miljonus gadu atpakaļ pasaules okeānā mitinājušies primitīvi sūkļi.
Par to ziņo „New Scientist", bet plašāks pētnieku darbs publicēts žurnālā „Geology". Pētījuma laikā zinātnieki analizēja Kanādas ziemeļrietumos iegūtu ģeoloģisko nogulumu paraugus, kuru vecums ir 0,78-1,08 miljardi gadu. Šajos paraugos zinātniekiem izdevās atklāt pēdas, kas ir analoģiskas tām, kuras pēc pārakmeņošanās atstāj mūsdienu (ne mazāk kā 11 tūkstoši gadu veci) sūkļi.
Pēc pētnieku vārdiem, tamlīdzīgu pēdu atklāšana norāda uz faktu, ka jau apmēram pirms 850 miljoniem gadu okeānos eksistējuši daudzšūnu organismi. Zinātnieki uzskata, ka jaunie rezultāti pierāda - biosfēra uz planētas eksistēja arī 635-850 miljonus gadu senā Zemes vēstures periodā, kad gandrīz visa planēta bija klāta ar ledu. Jāatgādina, ka iepriekšējo rekordistu vecums bija 635 miljoni gadu.
Jauno darbu zinātniskā sabiedrība uzņēmusi neviennozīmīgi. Tā daudzi pētnieki atzīmē, ka ģeoloģisko pēdu atklāšana ir mazāk uzticams pierādījums, nekā, piemēram, biomarķieru esamība un jaunie rezultāti prasa papildus pierādījumus.
Raksts pārpublicēts no 2v.lv
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...