Pesimismam un optimismam atrasts bioloģisks skaidrojums
- Detaļas
- Publicēts 23 Aprīlis 2014
- Autors Agnese Reķe
Domājams, ikviens cilvēks grūtākos dzīves brīžos novērojis, ka ir daļa līdzcilvēku spēj saglabāt pozitīvu attieksmi pat šķietami bezcerīgos gadījumos, savukārt citi stresa pilnās situācijās kļūst izteikti pesimistiski. Jaunākie zinātnes atklājumi liecina, ka par šīm atšķirībām atbildīgas smadzeņu īpatnības.
Mičiganas Štata Universitātes (ASV) psihologi veikuši jaunu pētījumu, pirmo reizi vēsturē atklājot pozitīvās un negatīvās domāšanas eksistences bioloģiskos pierādījumus. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā „Journal of Abnormal Psychology”.
Par izpētes dalībniekiem šoreiz tikai izvēlētas tikai sieviešu dzimuma pārstāves, jo iepriekš izstrādāti psihologu pētījumi liecina, ka sievietes no stresa radītām problēmām cieš divreiz biežāk nekā vīrieši. Turklāt pierādīts, ka pastāv arī atšķirības abu dzimumu smadzeņu darbībā un struktūrā, tādēļ katra dzimuma smadzenes būtu vēlams pētīt atsevišķi.
„Šī ir pirmā reize, kad mums izdevies atrast reālas atšķirības pesimistu un optimistu smadzeņu darbībā,” norādījis vadošais pētnieks Džeisons Mosers (Jason Moser).
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...